FIFA 17 נגד PES 2017: יכול להיות רק מנצח אחד

עונת הכדורגל חזרה! אין ספק שאתם כבר משתגעים מהניצחונות והקשיים של קבוצתכם בליגה במשחקים המוקדמים, ואתם מתכננים את אסטרטגיות המשחק הכי טובות.

בו בזמן, Konami ו-EA מתקרבים לשחרור משחקי הכדורגל הענקים שלהם, והתחרות ביניהם נראית צמודה מתמיד השנה.

FIFA 17 הוא תיקון שלם מהמשחק הקודם, עם מנוח חדש, משחקיות חדשה ומלוטשת ו-Story Mode חדשני.

מהצד השני, PES 2017 מביא גרסה מעודכנת יותר עם שינויים גדולים משנה שעברה, נראה שב-2017 המסירות יהיו איכותיות יותר, עם אנימציות חדשות לגמרי.

בפעם הראשונה מזה שנים, נראה שהקרב בין FIFA ל-PES אמיתי, מעבר לתחרויות על גביעים עם קבוצות בליגות שונות.

יצאו דמואים של המשחקים כך שאפשר לטעום קצת מהמשחקים שעומדים לצאת בסוף ספטמבר ולהחליט מה יותר טוב.

FIFA 17 נגד PES 2017 – גרפיקה

EA עשתה שינוי ענק ב-FIFA 17 כשהחליפו את מנוע המשחק מ-Ignite ל-Frostbite, אותם יכולות טכניות כמו ב-Battlefield ו-Mirror's Edge. צוות הפיתוח אמר שזה יוסיף ריאליסטיות למזג האוויר וזמני היום (חושך ואור), בנוסף הפנים של השחקנים יראו אמתיות יותר עם הבעות פנים טובות יותר.

fifa-17-old-trafford

שינויים גדולים בוצעו גם באצטדיונים הכוללים חדרי הלבשה ומנהרות ללפני ואחרי המשחק.

PES החליפו מנוע ב-2016, ל-FOX שהוכיח את עצמו כשיפור ענק, עם מראה שחקנים ראליסטי הרבה יותר. קונאמי פיתחה את זה עוד ב-2017, עם אפקטים של אור טובים יותר, אנימציות ועיצוב חדש של אצטדיונים.

למרות שלפיפא יש פוטנציאל להיות הכי טוב על בסיס מה שאמרנו, בתכל'ס הוא לא באמת שונה באופן ניכר מהשנה שעברה. בתקווה שצוות הפיתוח יגשים את הפוטנציאל של ה-Frostbite שייתן חיים חדשים למראה המשחק.

0

FIFA 17 נגד PES 2017 – תאריך הוצאה

קונאמי אישרה ש-PES 2017 ישוחרר ב-15 לספטמבר ל-PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ול-PC.

FIFA 17 ישוחרר מעט אחרי בתאריך ה-27 בספטמבר בצפון אמריקה וב-29 בספטמבר בשאר האזורים.

FIFA 17 נגד PES 2017 – ברשת

המשחק האחרון של PES כשל ללא ספק ב-2016. משחק הכדורגל שאנחנו כל כך אוהבים התקלקל באופן מסיבי כאשר ניסינו לשחק נגד אנשים מסביב לעולם, תודות ללאגים שהאטו את המשחקיות וכך חלק חשוב של המשחק אבד.

בכל אופן, קונאמי ציינה שיהיו מספר שינויים ב-myClub. תוכלו לבחור סקאוטרים שיעזרו לכם להשיג את השחקן שאתם מחפשים. יהיה גם כלי אבחון משחק חדש שיאפשר ללמוד בדיוק מהן החזקות והחולשות של קבוצתך.

בואו רק נקווה שהשנה לא יהיו לאגים ונוכל להנות יותר.

fifa-17-james

FIFA ממשיכה עם הדומיננטיות במשחק הרשת. מצב הרשת במשחק השתפר והפך את FIFA ללא ספק לטוב ביותר השנה, עם החזרה של אגדות הכדורגל לפלטפורמות ה-Xbox שיעזרו לך לבנות את הסגל המושלם.

FIFA 17 נגד PES 2017 – מצבים (MODES)

אחד מהדברים הגדולים החדשים בפיפא 17 השנה הוא הסטורי מוד החדש – "המסע". שחקנים יעברו את הקריירה של אלכס הנטר – צעיר מלא תקווה לעשות את דרכו מהאקדמיה לכדורגל ולהפוך לשחקן אנגלי בינלאומי.

הנטר יוכל לשחק במספר מוגבל של עמדות על המגרש, כולן עמדות התקפה, אך תהיה לך אופציה לקחת חלק באימונים המפרכים בשביל לשפר את היכולות שלו והתכונות שלו בשביל להפוך לאחד השחקנים הטובים בקבוצה.

ככל שתשחק טוב יותר, ככה תהיה בקבוצה טובה יותר.

לעומת זאת, הופעות גרועות יכולות לגרום לכך שתהיה מושאל לקבוצה אחרת או שתרד ליגה.

fifa-17-journey-rooney

EA התייעצה עם שחקנים מקצועיים, הכוללים את הארי קיין ומרקוס רשפורד, בנוסף לביוגרפי ספורט על מנת ליצור על פי מה שהם מעריכים סיפור אמין.

EA התייעצה גם עם Bioware בשביל שתעזור להם עם רגשות השחקן ותגובותיו, כמו בחירת דיאלוג שתעזור לעצב את הדרך של הנטר בקריירה שלו.

כל בחירה בדיאלוג יכולה להשפיע על הסיפור של אלכס. אם אלכס מוחלף במהלך המשחק תצפה לפגוש את המאמן ביום שלמחרת ובשיחה תצטרך להסביר "למה לא הולך לך".

בכל אופן, זה לא מחליף Manager Mode או Career Mode, שניהם יהיו אפשריים במשחק. תהיה גם אופציה ל-Ultimate Team, מוד ענק שמכניס כמות מצחיקה של כסף לחברה בכל שנה, עם כל המודים שראינו בשנים האחרונות.

pes-2017

ב-PES 2017, הדבר הראשון הוא מצב ה-Kick Off שבו אתה יכול פשוט לשחק. אך יש שינויים חדשים שנוספו למודים האחרים.

דבר ראשון, Master League, שתאפשר העברות ושכר לשחקנים, השאלות יותר גמישות ויום דדליין. 22 תפקידי שחקנים נוספו, מה שאומר שתוכל לעצב את ההרכב שלך אפילו יותר לעומק ולסדר בדיוק איך שאתה רוצה שהקבוצה תשחק.

PES 2016 היה בעייתי בהפעלה, בגלל שרשימת אנשי הצוות לא הייתה מעודכנת וקונאמי סדרה את זה רק מספר חודשים לאחר השחרור.

תהיה אופציה להוריד עדכונים על בסיס שבועי. השופטים שופרו ועכשיו הם נוקשים יותר מהשנה שעברה.

קונאמי תמשיך להחזיק ברישיונות ליגת האלופות והליגה האירופית, כך שתצפו תחרויות הגביע הללו יהיו אפשריים למשחק באופן נפרד שוב (מודים נפרדים).

FIFA 17 נגד PES 2017 – משחקיות (GAMEPLAY)

הקריטריון המכריע, מה שיחליט איזה תלבושת תלבש השנה.

גם קונאמי וגם EA עשו שינויים משמעותיים במשחקיות השנה. EA התמקדה ב-4 אזורי מפתח השנה: בינה מלאכותית (AI), מיקומי שחקנים, משחק פיזי, וטכניקות התקפה.

במיקומי השחקנים תוכל השנה לקבוע איך בדיוק יפגוש הבועט את הכדור. הכל מאיפה שהוא עומד לאיך שהוא בועט, לריצה להתקפה ואפילו לקבוע את זווית המצלמה לבעיטות חופשיות.

fifa-17-thumbnail

המצלמה תישאר מאחורי הבועט ככה שתוכל לראות את מסלול הבעיטה של הכדור, והפקעת גול במצב הזה תראה הרבה יותר טובה.

בקרנות, צלב כיוון חדש יופיע על מקום הבעיטה שיעזור לך לכוון את המסירה בצורה מדויקת יותר.

בכל אופן, בפועל, התוספות האלה קצת מסורבלות וגורמות להתגעגע למשחק הקודם והפשוט יותר.

תוכל גם להזיז למעלה ולמטה ולקבוע אם לזרוק חוץ גבוה או נמוך ואפילו להטעות זריקות כדי לגרום למגנים לרוץ לכיוון ההפוך.

שיפוץ המשחקיות הפיזית נחשב למשימה גדולה בשביל פיפא יותר מהשינויים שעשו לשוערים בשנתיים האחרונות. כל הדחיפות נמצאות בשליטה על ידי כפתור אחד, ועכשיו תוכל להגן על הכדור בזמן שאתה מחזיק בו, מה שעושה את זה לשינוי ענק.

בנוסף, תוכל לנסות ולנצח את יריבך בפיזיות בכדורי גובה בלי צורך לקפוץ לנגיחה.

זה אומר שחלוצים גדולים וחזקים יכולים לנסות להשיג את הכדור, במקום לנסות למסור את הכדור לחבר לקבוצה ולקוות לשמור על ההחזקה בכדור. בפועל זה שוני גדול.

הבינה המלאכותית המשופרת תעזור בנוסף, שחקנים לא ירוצו ישר לכיוון השער, במקום זאת יפתחו שטח לרוחב בשביל לעזור לשחקנים אחרים על המגרש על ידי גרירת מגנים מחוץ למקומם.

pes-2017

בנוגע ל-PES, זה עניין של תיקוני באגים ושיפור מה שעבד ב-2016. שוערים עברו שינוי משמעותי אחרי שהעבירו עליהם ביקורת נוראית בשנה האחרונה. הם מגיבים עכשיו הרבה יותר טוב ומסוגלים למנוע גול מספר פעמים ברצף, בהוספת דרמה או תסכול של המשחק.

הנגיעה הראשונה בכדור גם שופרה, שחקנים יכולים לחטוף את הכדור ממגנים בדרכים יותר טובות. צעד לפנים, צעד החוצה, לעצור את הכדור על החזה ועוד מספר דרכים להשיג את הכדור תחת שליטתך.

נוספו הוראות טקטיות חדשות שאפשר להקנות לקבוצה. אפשר לקבוע 2 פילוסופיות התקפה ו-2 פילוסופיות הגנה, הכוללות טיקי-טאקה, לחץ גבוה עם קו הגנה גבוה, לסגל אסטרטגיה באמצע המשחק על מנת לנצח את היריב.

עוד תוסף גדול שנקראה "Adaptive AI" (Adaptive Artificial Intelligence) כלומר בינה מלאכותית מסתגלת. היריב שלך ילמד לנתח ולהסתגל לטקטיקות שלך, פירוש הדבר שלא תוכל להשתמש באותה אסטרטגיה שוב ושוב כל הזמן בשביל לנצח.

ממש כמו ב-FIFA נראה אצל PES הרבה אנימציה חדשות שמוסיפות לחוויית התלת מימד המורכבת של המשחק.

זה עניין אישי באיזה משחק תבחרו ותעדיפו, אך על פי הרבה מקורות, PES 2017 עושה רושם ראשוני טוב יותר.fifa-17

FIFA 17 נגד PES 2017 – פסק דין

עדיין מוקדם להחליט לגבי PES 2017 ו-FIFA 17, אך על פי מקורות ראשונים, PES מוביל בהפרש צמוד.

זה עידון של מה שהיה מצוין בשנה שעברה מה שהופך אותו למשחק כדורגל אדיר.

מה שמיוחד זאת הפשטות בזמן שאתה מרגיש לגמרי בשליטה עם הכדור ויכול להגיע למצבים מעניינים.

FIFA הציגה מערכות חדשות ומעולות, אבל ההשלכות הן הוספת מורכבות. זה עניין שקשור לכל סדרת ה-EA, אם הגישה שהם מאמצים למשחק פיזי הייתה מתוכננת בכפתור אחד, המשחק יכל להיות טוב יותר.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *