7 סיבות למה הטסטוסטרון שלך נמוך

לרוב הגברים, הסיבות לכך שהם מתמודדים עם טסטוסטרון נמוך היא מכיוון שהייצור הרגיל נפגע. אין צורך להוסיף עוד טסטוסטרון במערכת, צריך להוריד את המחסומים ולאפשר למוח ולגוף את החופש לשחזר את הרמות האופטימליות.

להלן 7 סיבות נפוצות ומה אפשר לעשות על מנת להפוך את המגמה.

שומן בטן גבוה

אם אתה אדיש כלפי השומן בבטן שלך, אתה לא צריך קרם טסטוסטרון, אתה צריך לרדת במשקל. שומן בבטן מגביר את פעילות האנזים שנקרא ארומטאז, שממיר את הטסטוסטרון היקר שלך לאסטרוגן, גורם שורש עיקרי של טסטוסטרון נמוך אצל רוב הגברים.

80% מרמות האסטרדיול בדם מקורן בתהליך ארומטיזציה, אשר מדכא את ציר ה- HPG, ובכך מקטין את ייצור הטסטוסטרון הטבעי שלך.

דלקת כרונית

אחוז שומן גבוה קשור גם לדלקת כרונית, עוד מחסום שמפריע לך אם את רוצה להגביר את רמות הטסטוסטרון. עודף שומן בבטן הוא סימן בטוח לדלקת מערכתית, פירוש הדבר הוא שגופך "עולה באש" מהראש עד לכף הרגל.

דלקת פוגעת בתפקוד המיטוכונדריה הבריא, הכרחי לייצור בריא של טסטוסטרון.

הורדת שומן הבטן על ידי דיאטה ופעילות גופנית על מנת להוריד את הדלקת המוגזמת ולשים מעצור לנזק במיטוכונדריה.

היפר אינסולינמיה – אינסולין גבוה

אם אתה בעל משקל עודף ויש לך שומן בטן משמעותי, אז אין לך רק פעילות נמוכה של האנזים ארומטאז ודלקת מערכתית שפוגעת בייצור בריא של טסטוסטרון, אלא גם רמות גבוהות של סוכר ואינסולין בדם. לרוב, זה בגלל צריכה עודפת של פחמימות מעובדות וסוכר (ובסופו של דבר עודף קלורי גדול). רמות גבוהות של אינסולין יהפכו את הטסטוסטרון לאנדרוסטנדיון, צורה חלשה הרבה יותר של טסטוסטרון, שתופס "מקומות חנייה" על קולטנים של טסטוסטרון רגיל. מפתה ככל שזה יכול להיות לחפש טיפול מהיר של קרם טסטוסטרון או פתרון ג'ל, הפתרון הטוב ביותר שלך הוא פשוט להתחיל לרדת במשקל

נסה לאמץ דיאטת דלת פחמימות, הוספת אימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה, כמו כן גם אימוני התנגדות לכל הגוף.

חוסר שינה

זה לא שרק עליה במשקל יכולה להוריד את רמות הטסטוסטרון שלך. שינה היא אחד הנשקים שלעיתים מתעלמים ממנו. שינה יכולה להעלות את רמות הטסטוסטרון והחלק הכי טוב הוא שהיא לגמרי בחינם!

ממוצע השינה שאדם ישן בלילה הוא בערך 6 וחצי שעות, וכמעט 30% מהאוכלוסייה ישנה פחות מ-6 שעות בכל לילה. זאת בעיה גדולה אם אתה מתמודד עם מסת שריר נמוכה, מצב רוח ירוד, חשק מיני ירוד ואפילו בריאות לקויה.

ככל שאתה מתבגר, זמן השינה הכולל שלך מנבא את רמות הטסטוסטרון שלך בבוקר, לכן מומלץ לישון בערך 8 שעות בכל לילה.

בקיצור, ככל שתישן יותר, כך רמות הטסטוסטרון שלך יעלו.

לחץ נפשי

בסביבה המודרנית, אנחנו "בדרכים" במשך 24 שעות 7 ימים בשבוע. לא נחים לרגע. אך הבעיה היא שזה אינו עולה בקנה אחד עם הכונן האבולוציוני שלנו לנוח ולהתאושש.

הורמון הלחץ קורטיזול נשאב מאותם אבני בניין הורמונליים כמו הטסטוסטרון, לכן אם אתה נשאר ער עד מאוחר בלילה, סביר להניח שאתה עושה זאת על חשבון הטסטוסטרון היקר שלך.

אימון הוא גם גורם לחץ גדול, וזה מבוסס היטב בספרות המדעית שטסטוסטרון נמוך הוא סימפטום של אימון יתר על המידה. אותן השפעות קורות אם אתה עובד שעות ארוכות, רואה יותר מדי מסכים, או לא ישן מספיק.

לחץ גם מחריף את רמת הסוכר בדם ואת השליטה באינסולין, גורם לנטייה להשמנה, דלקת כרונית, והיפר אינסולינמיה שהוזכרה לעיל.

בשביל לקזז את הלחץ, הימנע משתיית קפאין מרובה (במיוחד לפני הצהריים), הפחת או המנע מאלכוהול בערב, ותמצא זמן (5-15 דקות) בשביל לבצע תרגילי נשימה או להתנתק מהשגרה היום יומית העמוסה שלך.

מחסור תזונתי

חומרים מזינים כמו אבץ וויטמין די חשובים לייצור הטסטוסטרון, וליקויים נפוצים עשויים להתרחש עקב תזונה עשירה בדגנים, הפרעות בתפקוד הסוכר בדם, צריכת אלכוהול גבוהה וחוסר בשמש.

אך זה לא אומר שבגלל שאתה מוסיף תוספי תזונה רמות הטסטוסטרון שלך יעלו. המחקר מראה שתוספי אבץ יכולה להעלות את רמות הטסטוסטרון בנסיוב, אבל רק אצל אנשים מסוימים שיש להם מחסור.

באופן דומה, ויטמין די מעורב באופן אינטימי בייצור הטסטוסטרון, עם זאת, רמות דם מעל 40 ng/ml (ננוגרמים למיליליטר) כנראה לא יספקו הטבות נוספות.

לסיכום, תוספי תזונה יכולים לעזור לדחוף קלות את הטסטוסטרון לכיוון הנכון, אך הם לא חשובים כמו לשמור על משקל תקין, לישון מספיק ושמירה על לחץ תחת שליטה.

שימוש בתרופות טסטוסטרון

אם אתה חושב שאתה יכול לתקן את רמות הטסטוסטרון הנמוך שלך על ידי פשוט הוספת קרם\ג'ל טסטוסטרון, הזהר, ייתכן שתחמיר את הבעיה. מריחת הג'לים האלו באופן מקומי על רקמות שומן היא שיטה גרועה מאוד להעלות את רמות הטסטוסטרון, אמנם זה יכול להסדיר את פעילות קולטן הטסטוסטרון שלך, אך זה מכין אותך לבעיות עתידיות.

תשכח מהגלולות והשיקויים, תתרכז ב-6 שורשי הבעיה שמוזכרים לעיל, החשק המיני ומסת השריר יעלו בקרוב.

התרכזות בגורמים לטסטוסטרון נמוך אולי לא "סקסית" כמו הרעיון לקחת תוספי תזונה אקזוטיים ממעמקי ג'ונגל מרוחק כלשהו, למרוח קרם טסטוסטרון ולהפוך לסופרמן. חשוב לזכור מה יניב תוצאות טובות יותר.

כדאי לחזור להתרכז בלמה רמות הטסטוסטרון שלך נמוכות, ואתה תחווה בקרוב עלייה במסת השריר, חשק מיני מוגבר, חשיבה צלולה ובריאות כללית מעולה.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *