10 סימנים שמראים שהגוף שלך זקוק למים

טוב, בטח שמעת על העובדה שגוף האדם מורכב רובו ממים ועלינו לשתות כמות מים מסויימת בכל יום – אם אנחנו רוצים לשרוד.

ידעת שהשרירים והכליות שלך מורכבים מ-73% מים, הדם מורכב מ-83% מים, הריאות מ-90% מים והמוח מורכב מורכב מעד 76% מים? אני מתערב שלא ידעת זאת.

עליך לדעת גם שאנחנו מאבדים מים כאשר אנו נושמים ובאופן יום-יומי דרך שתן והזעה כך ששתייה מרובה זה חשוב.

בטח שמעת בנוסף שעליך לשתות בין 6 ל-8 כוסות מים ביום. ובכן, לפי מומחי רפואה, גברים צריכים לצרוך 3 ליטרים או 12 כוסות בכל יום בזמן שנשים צריכות לצרוך כ-2.2 ליטרים או 9 כוסות ביום בשביל לחות אופטימלית.

אי שתייה מספקת יכולה להוביל לסמפטומים מסויימים של התייבשות.

10 סימנים שמראים שאתה לא שותה מספיק מים

אתה כנראה יודע שזה הסימן הראשון שמעיד על כך שאתה לא שותה מספיק מים. צבע השתן שלך אמור להיות צהוב בהיר\שקוף.

  1. השתן שלך צהוב כהה – אתה כנראה יודע שזה הסימן הראשון שמעיד על כך שאתה לא שותה מספיק מים. צבע השתן שלך אמור להיות צהוב בהיר\שקוף.
  2. השתנה מצומצת – אדם בוגר משתין כ-6-7 פעמים בטווח של יממה.
  3. עצירות – כולנו יודעים כי התייבשות היא אחד הגורמים הנפוצים ביותר של עצירות, הפתרון לעצירות יכול להיות לפעמים צריכת מים מוגברת.
  4. עור יבש וקמטים בולטים יותר – נשים רבות ברחבי העולם משקיעות יותר מדי כסף על קרמים יקרים כדי לשמור על הגוף שלהם רך וחלק. וחלק מהן משלמות מחירים גבוהים עבור פרוצדורות צמצום ומניעת קמטים. אבל, לפני שאתה מבזבז את הכסף שלך, הקפד להגדיל את צריכת המים שלך.
  5. רעב ועליה במשקל – אתה צריך לדעת שגוף האדם הוא חכם, אבל יש בעיה – גוף האדם אינו יודע את ההבדל בין רעב וצמא.
  6. צמא ויובש בפה – הידעת שאם אתה מרגיש צמא למים, זה סימן אזהרה מוקדם שאומר שאתה כבר מיובש? יובש בפה מתרחש לעתים קרובות עם צמא ומסמן כי הריריות בגוף זקוקות למים.
  7. כאבי ראש – כדאי גם לדעת שאם אתה לא שותה מספיק מים, הגוף שלך ינסה לשמר מים "מיותרים" מכל הרקמות שלך כדי לפצות על חוסר צריכת הנוזלים. משמעות הדבר היא שרקמת המוח שלך מאבדת חלק מהלחות שלו ומתכווצת, מתרחקת מהגולגולת. קולטני כאב מופעלים וכתוצאה מכך כאב ראש.
  8. עייפות – מחקר שנערך לאחרונה מצא כי התייבשות קלה יכולה לגרום לעייפות, עייפות וחולשה. כשאתה מיובש ונפח הדם מופחת, הלב צריך לעבוד קשה יותר כדי לדחוף חמצן וחומרים מזינים דרך הגוף.
  9. כאבי מפרקים – אתה צריך לשתות הרבה מים כל יום, כי מים פועלים כחומר סיכה למפרקים, המאפשר לשתי עצמות להחליק אחת על השנייה. לכן, כאשר הגוף האנושי אינו מקבל מספיק מים, המפרק חווה מחסור תזונתי מה שיכול להביא לנזק בתאי הסחוס.
  10. מערכת חיסונית חלשה – כדאי גם לדעת שהתייבשות מגבירה את ריכוז הרעלים בדם, אשר עלולים להחליש את מערכת החיסון. לחות אופטימלית חיונית בסיוע חיסול כל מחלה.

תזכור, אתה לא חולה, אתה צמא.

יש אנשים שחושבים שכל הנוזלים יכול לספק לחות אבל האמת היא שלא כל הנוזלים לחים. משקאות מסוימים, כגון קפה, סודה ומיץ באמת יכולים ליבש את הגוף בגלל תכולת הקפאין והסוכר שלהם.

ד"ר בטמנגלידג', רופא מומחה ליכולות הריפוי של המים, מחלות רבות יכולות להחלים על ידי עליה בצריכת הנוזלים. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי מחלות רבות, כגון: סוכרת, לחץ דם גבוה או כולסטרול, השמנת יתר, מחלות לב וכלי דם, אסטמה וכאבי פרקים, יכולות להירפא על ידי הגדלת צריכת המים שלך.

זכור, אתה צריך לשתות הרבה מים כל יום, כי כפי שאתה יכול לראות זה מאוד חשוב עבורך ועבור הבריאות שלך באופן כללי. כפי שאמרנו, השרירים והכליות שלך מורכבים 73% מים, הדם שלך מורכב 83% מים, הריאות שלך הן 90% מים והמוח שלך מורכב 76% מים. לשתות מים כל יום, כי החיים שלך תלויים בזה.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *