צריכת שוקולד מפחיתה את הסיכון לחלות בסוכרת

יכול להיות שתלכו לרופא יום אחד והוא ימליץ לכם לאכול שוקולד? על פי מחקר חדש זה אפשרי. חוקרים טוענים שצריכת כמות קטנה של שוקולד בכל יום יכולה להפחית את הסיכון לחלות בסוכרת ובמחלת לב.

שוקולד נתפס לעתים קרובות בתור פינוק שצריך לקבל מפעם לפעם. בהתחשב בכמות השומנים והסוכרים הגבוהה שלו, זה לא מפתיע; צריכתו יכולה להוביל לבעיות בריאותיות, כגון עששת והשמנה.

עם זאת, יותר ויותר מחקרים מציעים צריכת שוקולד רגילה, צריכה מתונה עשויה להניב יתרונות בריאותיים משמעותיים, במיוחד כשמדובר שוקולד מריר.

יש בשוקולד מריר את רמות הקקאו הגבוהות ביותר, כלומר יש לו את הרמות הגבוהות ביותר של חומרים נוגדי חמצון – במיוחד, פלבנואידים – שהן מולקולות שיכולות למנוע צורות מסוימות של נזק לתאים.

עמידות לאינסולין מופחתת עם צריכת שוקולד על בסיס יומי.
החוקרים מצאו כי 81.8 אחוזים מבין משתתפי המחקר שצרכו שוקולד בכמות ממוצעת של 24.8 גרם בכל יום.

בהשוואה לנבדקים שלא אכלו שוקולד כל יום, הם הפחיתו את העמידות לאינסולין ושיפרו את רמות האנזים בכבד. האפקט היה חזק יותר כאשר צרכו יותר שוקולד, כך דיווחה קבוצת החוקרים.

הממצאים נותרו לאחר שנלקח בחשבון גיל המשתתפים, מין, השכלה, סגנון חיים, וגורמים תזונתיים שעלולים להשפיע על התוצאות.

גורמים תזונתיים כללו צריכת תה וקפה שעשירים בפוליפנולים נוגדי חמצון, שלדברי החוקרים יש פוטנציאל לשפר את יתרונות השוקולד בקשר לסיכון לחלות במחלות לב או סוכרת.

צריכת שוקולד מריר יכולה להכלל כהמלצה תזונתית?

חשוב לציין שיש לשים לב לשוקולד המכיל קקאו טבעי לבין שוקולד המכיל קקאו מעובד, כאשר השוקולד עם הקקאו המעובד מכיל הרבה יותר קלוריות.

לכן, פעילות גופנית, תזונה וגורמים אחרים הקשורים לסגנון חיים חייבים להלקח בחשבון כדי למנוע עלייה במשקל.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *