"פוקימון גו" יכול לעזור לאנשים להגיע ל-10,000 צעדים ביום

מאז שהתפרסם המשחק פוקימון גו, יותר אנשים מגיעים למטרה של 10,000 צעדים ביום. אנשים עם רמת פעילות גופנית נמוכה או אלו בעלי משקל עודף שואבים את היתרונות הגדולים ביותר מהמשחק.

המשחק יכול להגדיל את מספר הצעדים שאנשים עושים ביום, במיוחד בקרב צעירים שממעטים לעשות פעילות גופנית, על פי המחקר שהוצג באיגוד הלב האמריקני של האיפידמיולוגיה ומניעה.

במשחק פוקימון גו, המבוסס על מיקום המציאות, שחקנים זזים בעולם האמיתי במטרה לתפוס פוקימונים בסמרטפונים ובמכשירים ניידים אחרים. פוקימון גו יצר עניין גדול מאז שיצא לאור ביולי 2016, אך מחקרים מעטים בדקו האם המשחק יכול להגדיל את רמת הפעילות הגופנית של הפרט.

"אנחנו רצינו לקבוע האם פוקימון גו יכול לספק דרך מהנה לגרום לאנשים לעסוק בפעילות גופנית סדירה" אמר הנצנג צ'ו, סטודנט לתואר שני בבית הספר לסיעוד של אוניברסיטת דיוק בצפון קרוליינה. "הממצאים שלנו מצביעים על כך שמומלץ לשחק במשחקים מן הסוג הזה, כמו פוקימון גו, משחקים אלו עשויים לעודד אנשים החיים אורח חיים בלתי פעיל, שללא המשחק כנראה לא היו עושים שום פעילות גופנית רגילה אחרת בשביל להגדיל את רמת פעילותם.

החוקרים גייסו 167 משתמשי אייפון ששחקו בפוקימון גו במהלך יולי 2016 ובקשו מהם לספק את מספר הצעדים שנספרו על ידי אפליקציית הבריאות של האייפון בין התאריכים 15 ליוני ל31 ביולי, 2016. לפני ששיחקו בפוקימון גו המשתתפים הלכו בממוצע 5,678 צעדים. המספר הזה עלה ל-7,654 לאחר ששחקו במשחק, עלייה ממוצעת של כ-1,976 צעדים בכל יום.

הם מצאו בנוסף:

למשתתפים היה סיכוי כפול להגיע ל-10,000 צעדים ביום לאחר ששחקו בפוקימון גו בהשוואה לתקופה לפני ששחקו במשחק.

אחוז הימים בהם המשתתפים הגיעו ל-10,000 צעדים עלה מ-15.3% ל-27.5% לאחר ששחקו במשחק.

משתתפים עם רמת הפעילות הנמוכה ביותר הלכו קרוב ל-3,000 צעדים נוספים בכל יום לאחר ששחקו בפוקימון גו. משתתפים שהיו בעלי משקל עודף או שמנים גם הלכו כ-3,000 צעדים נוספים ביום לערך.

למרות העלייה המשמעותית שמצאו החוקרים בפעילות הגופנית, צ'ו אמר שהעניין הראשוני עשוי לרדת עם הזמן.

בנוסף הוא אמר שבזמן שהעלייה הממוצעת של קרוב ל-2,000 צעדים נוספים ביום נראית קטנה, מחקרים קודמים מראים שעלייה זו מפחיתה את הסיכוי להתקף לב או שבץ ב-8% אצל אנשים בסיכון גבוה. משחקים ניידים המשלבים פעילות פיזית בתוכם עשויים לספק דרך אלטרנטיבית לקידום הפעילות הגופנית אצל אנשים שנמשכים למשחק.

בהתחשב בכך שאנשים רבים ממעטים לעשות פעילות גופנית, לעשות קצת ספורט תמיד עדיף על לשבת על הספה. בזמן שהקווים המנחים של הפעילות הגופנית ממליצים פעילות כמו ריצה או שחייה בשביל לקדם את הבריאות והכושר, צריך לציין שאחת מהפעילויות הטובות ביותר היא כזאת שאדם ירצה לעשות.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *