נישואים עשויים להגדיל את הסיכוי להבריא מסרטן, אבל למה?

חולי סרטן יכולים לחיות זמן רב יותר אם הם נשואים, עם האפקט המשתנה על ידי מקום הלידה והמוצא האתני. בכל אופן, מקורות כלכליים טובים הם לא בהכרח המפתח למחלה הזו, אלה הממצאים של שני מחקרים שפורסמו לאחרונה.

שילוב של אוכלוסייה מזדקנת ומספר עולה של אנשים לא נשואים הם חלק מהממצאים שמצאו במחקרים בארצות הברית וייתכן שיש להם השלכה על בריאות הציבור.

זה לא המחקר הראשון שבודק את הקשר בין נישואים להישרדות ארוכה יותר בקרב חולי סרטן. מחקר שפורסם ב-2013 לדוגמא, מצא שאנשים נשואים המאובחנים כחולי הסרטן, חיים יותר זמן מאלה שלא נשואים.

החולים הנשואים שונים מהחולים הלא נשואים בכמה מאפיינים:

יש סיכוי טוב שהם נישאו ועסקו בהתנהגות בריאה כמו דיאטות טובות יותר, נישואים בתקופה פעילה פיזית.

 

בכל אופן, אומרים שיש מידע מוגבל על המכניזם שקושר בין נישואים להישרדות מסרטן. ובכל זאת יצאו לחקור.

עד ל-27% יותר סיכוי למות אצל חולי סרטן לא נשואים

לפי רישומי הסרטן בקליפורניה, החוקרים זיהו כ-783,167 אנשים שאובחנו עם סרטן פולשני בין השנים 2000 ל-2009.

המצב המשפחתי, גיל, מין, כתובת, מוצא אתני, מצב כלכלי, שנים של אבחון סרטני ותאריך של התחלת טיפול הוערכו אצל כל מטופל, כאשר עקבו אחרי כל המטופלים עד שנת 2012.

בהשוואה לחולי סרטן שהיו נשואים, לאלה שלא נשואים היו סיכוי הישרדות נמוך יותר מהמחלה הארורה.

באופן כללי, לגברים לא נשואים נמצא סיכוי גבוה יותר ב-27% למות מסרטן מגברים שהיו נשואים, בזמן שאצל הנשים זה קצת שונה ונמצא שנשים לא נשואות היו בעלות 19% סיכוי גבוה יותר למות, מהנשים שכן נשואות.

החוקרים מצאו שיתרונות הנישואים מאוד מגוונים ותלויים במוצא אתני. לדוגמא, גברים לבנים ונשים לבנות היו בעל היתרון הגבוה ביותר מהנישואים, כאשר היספנים ואסייאתים היו עם פחות יתרונות וסיכוי (על פי הממצאים).

יתר על כן, היספנים ואסייאתים עם סרטן שנולדו בארצות הברית, חוו יתרונות טובים יותר של נישואים מקבוצות אתניות אחרות מחוץ לארצות הברית.

החוקרים מצאו שהקשר בין נישואים להישרדות מסרטן יכול להיות מוסבר חלקית על ידי כך שאנשים נשואים הם בעלי מקורות כלכליים טובים יותר.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *