למה בצל גורם לנו לדמוע?

אתם מכירים את ההרגשה המוכרת הזו: עיניים צורבות ודומעות. למה בצל שהוא מרכיב מפתח ביצירה הקולינרית הבאה שלך, גורם לאי נוחות שכזאת.

עבור צמחים ובעלי חיים כאחד, הכל בחיים קשור להישרדות ורביה. בצלים לא יוצאי דופן. על מנת למנוע מטורפים חמדנים לאכול את פקעות הבצל, בצלים משחררים כימיקלים נדיפים שגורמים לעינינו לדמוע.

בצל הוא צמח רב שנתי והוא חלק ממשפחת האליום. מה שאומר שבשנה הראשונה של מחזור החיים שלהם הם יוצרים פקעת טעימה המשמשת כמקור אנרגיה. בשנה שלאחר מכן, הצמח מייצר פרח וזרעים, המאפשרים לו להיווצר מחדש.

כימיה מתוחכמת נדרשת על מנת להגן על הבצל ממתקפות, ולאחרונה זיהו המדענים כיצד האנזים אחראי על תהליך זה.

גורם הדמעה

הכימיקל בבסיס תחושת אי הנוחות נקרא propanethial S-oxide, שידוע גם כגורם הדמעות. רק שלוש מולקולות אחרות עם זרז-דמעות זהה נמצאו עד כה, וכולן מיוצרות על ידי צמחים.

פרופסור מרצ'ין גולצ'אק ושותפיו גילו לאחרונה את המבנה של אנזים שמייצר את גורם הדמעות אצל בצלים.

כאשר אנו מתחילים לקצוץ את הבצל, התאים בתוכו נשברים. כתוצאה מכך, אנזים הנקרא Allinase משוחרר, האנזים מייצר כימיקלים שלאחר מכן נשברים לתוך מולקולות טעם. דבר זה מביא לבצלים את הטעם האופייני שלהם.

חלק מהכימיקלים המעורבים בתגובה הופכים לגורם דמעות. כאשר גורם הדמעות מגיע למגע עם החלק הקדמי של העין,  או הקרנית, קצות העצבים הממוקמים באזור זה שולחים אות למוח על כך שנתקלו בחומר מגרה. דבר שמוביל לאיתות חוזר מהמוח לבלוטות הדמעות.

דמעות ומצמוץ גורמים להסרת החומר המגרה והמציק מהקרנית.

האנזים החמקמק

הבנת מבנה ותפקוד האנזימים היא מדע מורכב. למרות שגורם הדמעות זוהה ב-2002, עד היום אף אחד לא הצליח להראות כיצד הוא באמת עובד.

פרופסור גולצ'אק ושותפיו הפכו את תמיסת האנזים לגבישים מיקרוסקופיים, שבהם יכלו לצפות באמצעות צילומי רנטגן. דבר זה אפשר להם לקבוע את המבנה התלת מימדי של האנזים ולזהות את הכיס הקטן שבו ההמרה הכימית של גורם הדמעות מתרחשת.

ידע מפורט על תהליך כימי זה ממלא פער בסיסי בידע ומספק למדענים הבנה טובה יותר של הפוטנציאל הביוכימי של בצל.

ניצול יתרונות בריאותיים

בצלים עשירים ביתרונות בריאותיים. מחקרים מציעים קשר בין הכימיקלים של הבצל לבלימת גידול סרטני, בנוסף לשינה משופרת ומצב רוח טוב.

כאשר הם גם מקור טוב לויטמין C, שבונה שכבה של קולגן (חלבון שנמצא בעצמות, בשרירים, בעור ובגידים), ולכן בצלים משחקים תפקיד חשוב בבריאות השיער והעור.

על מנת לשמור עלינו מאי הנוחות של הדמעות, שתי קבוצות של מדענים כבר עובדים על ייצור בצל "נטול דמעות". אחד מהבצלים החדשים הללו הראו עיכוב הצטברות של טסיות דם, דבר הקשור למחלות לב וכלי דם.

בפעם הבאה שאתה משתמש בקרש החיתוך שלך להכנת ארוחה מלאה בבצלים בריאים, חשוב על התהליכים הביוכימיים המדהימים שיתרחשו לפני עיניך הדומעות.

 

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *