כמה זמן יכולים עקרבים לחיות ללא אוכל ומים?

בלילה בהיר, ייתכן שתוכל לחפש ולאתר חבל מעוקל של כוכבים השוכן בין מאזניים וקשת. כמו האלה היוונית ארטמיס, אלת חיות הבר, שלחה עקרב להרוג את הצייד אוריון. מסיבה זו, קבוצת הכוכבים עקרב הייתה במיקום אסטרטגי של השמים בקצה השני של האופק מתוך קבוצת הכוכבים של אוריון, כאילו רודפים אחריו לנצח.

לפי המיתוסים על עקרבים אומרים שחיו בערך 450 מיליון שנים. בגלל צורת הגוף השונה שלהם ואת העוקץ מחודד הרוויחו העקרבים מוניטין שלילי במשך אלף שנים, אסוציאציות רעות וכאוס. למרבה האירוניה, 1300 מינים של עקרבים התפזרו ברחבי העולם, לפחות מ-40 מהם יש ארס חזק מספיק כדי להרוג בן אדם. מינים מסוכנים אלה נמצאים במזרח התיכון, אפריקה, מקסיקו, דרום אמריקה והודו. כ -5,000 בני אדם מתים מסיבות הקשורות עקרב מדי שנה.

העקרב הוא חבר של משפחת העכבישיים בגלל הקשר הקרוב לעכבישים, קרדיות וקרציות. לעכבישיים יש ארבעה זוגות רגליים ושני מגזרי גוף:"cephalothorax" (לא נמצא פירוש בעברית אך מדובר בחלק הקדמי) ובטן היכן שנמצא העוקץ. גופם מכוסה שלד חיצוני עשוי חומר הנקרא כיטין. איכות מיוחדת של אותה מעטפת חיצונית עושה עקרבים לקלים לזיהוי בחושך. בגלל כימיקל לא ידוע של כיטין, אם תאירו אור אולטרה-סגול על עקרב בלילה, הגוף שלו יזרח, או יזהר. זנב מחולק לחמישה מגזרים (וכלת העוקץ הארסי), ובצד השני של הגוף שלו, לעקרב יש צבטות שמסוגלות לרסק ולתפוס טרף.

אבל העקרב לא צריך לשים לעצמו שיריון חזק וחסין על-מנת לתפוס אוכל (טרף). כמו דייג סבלני שיושב בנחת במשך שעות ארוכות עבור נשיכה של פיתיון, העקרב הוא אמן ההמתנה לאוכל, יחכה עד לרגע המתאים בשביל לתפוס את טרפו.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *