איך מתקשרים שרירי הליבה ליוגה?

למה שרירי ליבה חזקים חשובים?

תנוחות יוגה דורשות מאיתנו להזיז את הגוף בתנועות דינמיות, כאשר אנחנו נשארים כך ביוגה זמן ממושך.

בכל מקרה, בכל זמן שאתה מזיז את חלק הגוף העליות לתנוחה סטטית, ואז מזיז אותו זמן קצר לאחר מכן עם סיבוב ממושך מעל האגן, אתה משלב את שרירי הליבה שלך.

ביוגה, ישנם המון סוגים של תנוחות שעושים זאת בדיוק. בממוצע בשיעור יוגה של 60 – 90 דקות, בין אם אתה מודע לכך או לא, הרוב המוחץ של התנוחות שאתה מבצע יחזקו ויגמישו את שרירי הליבה שלך.

כאשר היוגה מתבצעת בזהירות ואיטיות עם ריכוז, זה אימון טוב מאוד לליבה.

הסיבה לכך היא שלמרות שזה חשוב שיהיו שרירי ליבה חזקים, גם חשוב ששרירי הליבה יהיו גמישים.

פיזיותרפיסטים מוסמכים אומרים שחשוב לטפל בשרירי הליבה כמו בטיפול חלק פצוע בגוף. בהתחלה אתה עוטף אותו חזק עם פלסטר או תחבושת בשביל לרפות, ואז לחזק את המקום.

ברגע שזה מסתיים, אתה מוריד את התחבושת ומאפשר לחלק הזה של הגוף שהיה פצוע, להמשיך את התזוזה הרגילה שלו על מנת למנוע ניוון שרירים.

שרירי הליבה צריכים להיות מטופלים באותה הדרך. בהתחלה אתה מחזיק אותם נוקשים על מנת לחזק אותם, ולאחר מכן אתה מאפשר להם לזוז, על מנת להבטיח ששרירי הליבה של יהיו בעלי כח תפקודי שישמור עליך בטוח במהלך כל התזוזות שאתה מבצע בחיי היום-יום שלך.

הגישה של היוגה לגוף המאזנת את הכח והגמישות, היא אידיאלית למתרגלים בשביל לספק יתרונות של שרירי ליבה חזקים.

איפה נמצאים שרירי הליבה (core)?

שרירי הליבה נמצאים במרכז הגוף, והם השרירים הפנימיים והעמוקים ביותר של הבטן והגב, הם מייצבים את הגוף ועוזרים לתנועתיות שלו. באימוני הליבה נאמן בעיקר את שרירי הבטן, שרירי זוקפי הגב ושרירי רצפת האגן. אלו הם שרירים הפועלים נגד כוח הכבידה ומייצבים את עמוד השדרה.
אזור הבטן הוא האזור היחיד בגוף שאינו נתמך ומוגן על ידי עצמות, אלא על ידי שרירים בלבד, וזאת כדי שנוכל לנוע בחופשיות.

אולי יעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *